İpek, kotayı zirveye çıkarak aldı!

Paylaş

TRİATLET İPEK ONARAN ZİRVEYE ÇIKTI, DÜNYA ŞAMPİYONASI'NA KOTAYI ALDI!


Triatlet İpek Onaran, 5 Temmuz Pazar günü Norveç’in Haugesund kentinde gerçekleştirilen Ironman 70.3’de yaş kategorisinde aldığı birincilikle Dünya Ironman Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. 

Toplamda , 113km olmak üzere; 1.9km yüzme, 90km bisiklet ve 21.1km koşudan oluşan Ironman 70.3 parkurundaki mücadelesini 04.51.38 saniyelik süresiyle tamamlayan İpek Onaran, yaş kategorisinde birinci oldu. Dünya çapındaki sporcularla mücadele eden Onaran’ın bir sonraki hedefi ise Ağustos ayında Avusturya’da gerçekleşecek olan Ironman 70.3 Zel Am See Dünya Şampiyonası’nda ilk on içerisinde kalabilmek.


"KOTAYI BİRİNCİLİKLE ALMAK GURUR VERİCİ"
Onaran yarışla ilgili değerlendirmesinde, “Sezon boyunca yapmış olduğum fiziksel ve mental antrenmanların sonucunu görmüş olmaktan mutluyum. Hedefim ilk beşe girerek Dünya Şampiyona’sı kotasını almaktı, bunu birincilikle alabilmiş olmak benim için gurur verici. Önümde bir dünya şampiyonası ve Gloria IronMan 70.3 Türkiye var. Hedefim, kısa bir dinlenmenin ardından tekrar antrenmanlarıma başlayarak, Avusturya IronMan 70.3 Dünya Şampiyonası'nda ilk on içinde kalabilmek” diye konuştu.

İpek Onaran aynı zamanda bir Matematik öğretmeni...YORUM YAP